Гірські населенні пункти можуть бути забезпеченні клубними закладами

Міністерством культури України розроблено проект Державних соціальних нормативів забезпечення населення клубними закладами України.

Відповідно до якого пропонується, що у населених пунктах, яким надано статус гірських, клубний заклад може функціонувати у кожному населеному пункті незалежно від чисельності населення.

При цьому, проектом також пропонується, що у сільських  населених пунктах із кількістю жителів понад 300 осіб має діяти клубний заклад з глядацькою залою та приміщеннями для проведення занять мистецьких аматорських об’єднань, гуртків, студій за інтересами.

У сільських населених пунктах з кількістю  жителів до 300 осіб задоволення культурних потреб населення забезпечує найближчий клубний заклад.

Проектом пропонується встановити, що запропоновані нормативи запроваджуються як орієнтований напрям організації системи культурного обслуговування населення та не обмежують ініціативи місцевих державних адміністрацій і органів місцевого самоврядування.

На сьогодні це питання регулюється постановою Кабінету Міністрів України від 12 листопада 1998 р. № 1775 «Про нормативи забезпечення населення клубними закладами».

Спільним листом Української асоціації районних та обласних рад до проекту запропоновано внести пропозиції.

Конкретизувати у положення пунктів проекту,  а саме  у сільських, селищних населених пунктах.

А також пункт 7 викласти в наступній редакції: «У адміністративному центрі кожної сільської, селищної, міської ради об’єднаної територіальної громади створюється клубний заклад з методичною службою».

Нагадаємо, щодо розмежування повноважень по наданню населенню послуг у сфері культури, експертами Ресурсного центру УАРОР запропоновано здійснювати віднесення  повноважень у сфері культури до компетенції органів місцевого самоврядування районного та обласного рівня виходячи із цього та  із принципів субсидіарності та децентралізації. Детальніше за посиланням.